تاریخچه ایسیکو

شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران‌خودرو (ایسیکو) در تاریخ ۱۳۷۶/۱۰/۱۶ تحت شماره ۱۳۷۰۳۵ با نام شرکت پیکان قطعه (سهامی خاص) در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسیده و در تاریخ ۱۳۷۹/۰۱/۲۰ به شرکت پارک‌های صنعتی ایران‌خودرو (سهامی خاص) تغییر نام یافت. در تاریخ ۱۳۸۳/۸/۲۳ بواسطه ارتقای عملکرد شرکت، ارتقای دانش کارکنان و افزایش سطح کارشناسی شرکت به موازات گسترش دامنه فعالیت‌های تامین خدمات و اقداماتی نظیر نهادینه‌سازی بسترهای مهندسی خدمات و حرکت از جایگاه مدیریت پیمان به جایگاه مهندسی برون‌سپاری خدمات در زنجیره تامین خدمات و مهندسی هزینه خدمات، نام شرکت پارک‌های صنعتی ایران‌خودرو به شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران‌خودرو (ایسیکو) تغییر یافت.

معرفی شرکت ایسیکو

درباره مجموعه

شرکت ایران خودرو به عنوان بزرگترین شرکت خودروسازی کشور، در راستای اعتلا به کلاس جهانی و تمرکز بر شایستگی‌های محوری کسب‌وکار در عرصه رقابت، به چابک‌سازی و چالاک‌سازی ساختار خود اقدام و در این راستا شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو) را در سال ۱۳۷۹ با هدف انسجام بخشی، ساماندهی و ارتقای کیفیت خدمات و مدیریت بهینه هزینه در حوزه خدمات صنعتی تاسیس نموده است.
ایسیکو به عنوان نماینده ایران خودرو، بیشترین تمرکز خود را بر ارائه خدمات بهینه با جهت گیری مدیریت هزینه قرار داده و در صدد است تا بیشترین ارزش آفرینی را در حوزه تامین و ارائه خدمات صنعتی به گروه صنعتی ایران خودرو به ویژه ایران‌خودرو داشته باشد. این شرکت در ابتدای فعالیت خود در ایران خودرو، به عنوان مدیر پیمان ایران خودرو، وظیفه نظارت و راهبری فعالیت‌های برون‌سپاری شده را عهده‌دار بوده که در سال‌های اخیر با اتخاذ سیاست‌های هوشمندانه و حمایت مدیران ارشد گروه صنعتی، رویکرد ایجاد و فعال‌سازی شرکت‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف خدماتی از جمله حمل‌ونقل را در سرلوحه فعالیت‌های خود قرار داده است که این امر به پشتوانه تجارب و مدیریت دانش سازمان و توانمندسازی نیروهای متخصص داخلی در حال اجرا و پیگیری است. کسب تجارب ارزشمند و تلاش بی‌وقفه همکاران در تمامی واحدهای اجرایی، ستادی و شرکت‌های اقماری ایسیکو در طی سالیان اخیر، ایسیکو را به یک شرکت منحصر به فرد ارائه دهنده پکیج خدمات صنعتی تبدیل کرده است. در حال حاضر شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران‌خودرو ضمن برخورداری از سرمایه و منابع مالی مناسب با استفاده از توان بالای فنی، تخصصی و بدنه کارشناسی، قادر به ارائه پکیج خدمات مهندسی صنعتی مطابق با استانداردهای فنی و الزامات مشتریان به واحدهای تولیدی و صنعتی در سطح کشور می‌باشد.
اسکرول به بالا