مسئولیت‌های اجتماعیمسئولیت اجتماعی

سازمان‌ها به عنوان پدیده‌های قدرتمندی که مبتنی بر نیازهای اجتماعی بنا نهاده می شوند، با تصمیمات و اقدامات خود می توانند تأثیرات مثبت و منفی بسیاری بر خوراک، پوشاک، مسکن، کار، نحوه زندگی، حکومت، آموزش، بهداشت و تفریحات جامعه بگذارند. لذا آن ها در قبال تصمیمات و اقدامات اثرگذار خود باید مسئولیت پذیر بوده و ملاحظات اخلاقی را رعایت کنند. از همین رو شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو) در فعالیت های توسعه ای خود، ارائه خدمات صنعتی بروز اجتماعی را با تلاش برای حداکثرسازی سود ، سرلوحه ی فعالیت های خود قرار داده است.
شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو) به منظور نیل به توان پاسخگویی اجتماعی در مقابل ذی نفعان و سایر افراد جامعه، به دغدغه های جامعه در خصوص محیط زیست، امور اجتماعی و بشردوستانه، اهمیت داده و متناسب با فرهنگ سازمانی خود بر اساس تفکر هم زیستی سازنده با جامعه و پیشرفت دو جانبه به تدوین سیاست های مسئولیت پذیری اجتماعی در جهت توسعه اقتصادی و اعتلای خدمات خود و بالا بردن کیفیت زندگی مردم و دخالت و سهیم بودن در رفاه عمومی مبادرت می نماید.


منشور اخلاقی شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو)

ما کارکنان شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو) پاسداری از حرمت و کرامت انسانی مبتنی بر باورهای دینی و فرهنگی را بخشی از مسئولیت‌های اجتماعی خود در شرکت دانسته و رفتار سازمانی خود را با این باورها هماهنگ می‌نمائیم. شرکت ایسیکو تلاش کرده رفتارهای تجاری خویش در حوزه­‌های کاری کارکنان، مشتریان، پیمانکاران همچنین محیط زیست و جامعه را به ارتباط برد‌-‌‌ برد نزدیک کرده و با خلق ارزش مشترک، هم برای جامعه و هم برای این بنگاه اقتصادی، به معنای واقعی مسئولیت اجتماعی، دست یابد.

مهم‌ترین اهداف شرکت در چارچوب مسئولیت اجتماعی به شرح ذیل می‌باشد:

رعایت احترام، ادب، متانت و خوشرویی نسبت به مشتریان، همکاران و مراجعین، جامعه و پیرامون شرکت و پایبندی به فرهنگ نقدپذیری، پاسخگویی، مسئولیت پذیری و اعتماد متقابل.

ترویج، ارتقاء و پایبندی عملی توسعه پایدار و حفظ محیط زیست.

اطاعت و رعایت از قوانین مکتوب و غیرمکتوب و ملی.

پایبندی به فرهنگ کار و تلاش و خدمت‌رسانی و رضایت مشتریان و دیگر ذینفعان.

توجه به نظرات جامعه و سعی در تأمین بحق خواسته‌های آنان.

جلوگیری از تحقیر و تخریب رقبا و انجام رقابت عادلانه.

رعایت انصاف و عدالت در مناسبات تجاری و توسعه متقابل همکاری‌های زنجیره تأمین.

شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران­ خودرو (ایسیکو) به عنوان عضوی از جامعه پیرامون خود و هم راستا با آنان وفاداری و امانتداری را پایه‌های سرآمدی و پایداری شرکت تلقی کرده و با پایبندی به توسعه پایدار و ایفای نقش مسئولیت­‌های اجتماعی بعنوان وظیفه انسانی و اجتماعی را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار می‌دهد.بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در مورد احساس مسئولیت

خودتان را قدر بدانید؛ این راه را قدر بدانید؛ ارتباطتان، ارتباط دلهای پاک و بی‌آلایشتان را با خدا روزبه‌روز قوی‌تر کنید؛ از خدای متعال مدد بخواهید. این احساس مسئولیتی که در شما هست، این احساس مسئولیت را روزبه‌روز بیشتر کنید و مثل نقطه‌ی مشتعلی که اطراف خود را مشتعل و نورانی میکند، در محیط خود اثر بگذارید. هر جا هستید: در محیط خانواده، در محیط کار، در محیط درس، در محیط جامعه، روی اطرافیان تأثیر بگذارید. روزبه‌روز لطف خدای متعال گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد و خدای متعال دست لطفش را از سر شما ملت عزیز، ان‌شاءاللَّه تعالی بر نخواهد داشت. امیدواریم همه‌تان مشمول دعای حضرت بقیه‌اللَّه (ارواحنا فداه) باشید. خدا ان‌شاءاللَّه همه‌ی شما عزیزان را محفوظ بدارد.خودتان را قدر بدانید؛ این راه را قدر بدانید؛ ارتباطتان، ارتباط دلهای پاک و بی‌آلایشتان را با خدا روزبه‌روز قوی‌تر کنید؛ از خدای متعال مدد بخواهید. این احساس مسئولیتی که در شما هست، این احساس مسئولیت را روزبه‌روز بیشتر کنید و مثل نقطه‌ی مشتعلی که اطراف خود را مشتعل و نورانی میکند، در محیط خود اثر بگذارید. هر جا هستید: در محیط خانواده، در محیط کار، در محیط درس، در محیط جامعه، روی اطرافیان تأثیر بگذارید. روزبه‌روز لطف خدای متعال گسترش بیشتری پیدا خواهد کرد و خدای متعال دست لطفش را از سر شما ملت عزیز، ان‌شاءاللَّه تعالی بر نخواهد داشت. امیدواریم همه‌تان مشمول دعای حضرت بقیه‌اللَّه (ارواحنا فداه) باشید. خدا ان‌شاءاللَّه همه‌ی شما عزیزان را محفوظ بدارد.بیانات ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

تلاش دولت بر آن است که مردم به حقوق خود دست یابند. ریشه کن شدن فقر و از بین رفتن فساد حق مردم است؛ مهار تورم، رشد اقتصادی و سربلند شدن ایران در محافل بین‌المللی، دستیابی به بازار منطقه و جهان، رشد فضای آزاد و معنوی، دسترسی آسان به اطلاعات، برابری در برابر قانون، داشتن آینده‌ای مطمئمن، اظهار نظر و گفتگو، دانستن و در جریان امور کشور قرار گرفتن، همه حق مردم است. این احقاق حقوق مردم، جز با همیاری و همدلی، اعتدال و دوری از افراط و تفریط، اصالت دادن به حاکمیت قانون و فرهنگ قانون‌گرایی، حاصل نخواهد شد.تلاش دولت بر آن است که مردم به حقوق خود دست یابند. ریشه کن شدن فقر و از بین رفتن فساد حق مردم است؛ مهار تورم، رشد اقتصادی و سربلند شدن ایران در محافل بین‌المللی، دستیابی به بازار منطقه و جهان، رشد فضای آزاد و معنوی، دسترسی آسان به اطلاعات، برابری در برابر قانون، داشتن آینده‌ای مطمئمن، اظهار نظر و گفتگو، دانستن و در جریان امور کشور قرار گرفتن، همه حق مردم است. این احقاق حقوق مردم، جز با همیاری و همدلی، اعتدال و دوری از افراط و تفریط، اصالت دادن به حاکمیت قانون و فرهنگ قانون‌گرایی، حاصل نخواهد شد.سخنان مدیرعامل شرکت مهندسی خدمات صنعتی ایران خودرو (ایسیکو)

مدیرعامل ایسیکو در جمع ارزیابان جایزه ملی لجستیک عنوان کرد
توان عملیاتی خود را متناسب با استاندارهای روز لجستیک ارتقا می دهیم

جلسه ارزیابی جایزه ملی تعالی لجستیک و زنجیره تأمین شرکت ایسیکو با حضور مدیرعامل، معاونان و جمعی از مدیران این شرکت برگزار شد.

جلسه ارزیابی جایزه ملی تعالی لجستیک و زنجیره تأمین شرکت ایسیکو با حضور مدیرعامل، معاونان و جمعی از مدیران این شرکت برگزار شد.

ایسیکو متولی لجستیک ایران خودرو
محمدی با بیان اینکه ایسیکو متولی لجستیک و حمل و نقل در گروه صنعتی ایران‏خودرو است، گفت: شرکت ایسیکو علاوه بر حمل بدنه به تمامی سایت‏های تولیدی کشور، حمل قطعه از سازندگان به سایت‏های خراسان، تبریز، خزر، کرمانشاه و فارس را بر عهده دارد و در تلاش است حمل قطعه، از سازندگان قطعات به سایت تهران را نیز به عهده بگیرد.
وی افزود: استراتژی ما این است که برای بالا نگه داشتن توان عملیاتی ایسیکو در گروه مطابق با استانداردهای روز صنعت لجستیک، حضور فعال این شرکت در بازارهای رقابتی خارج از گروه را تقویت کنیم که تحقق درآمد ۳۰۰ میلیارد تومانی در سال گذشته از این محل از جمله نتایج اتخاذ چنین رویکردی است.

محمدی مدیرعامل شرکت ایسیکو؛
امضای تفاهمنامه با دانشگاه علم و صنعت و استفاده از ظرفیت نخبگان و اساتید این دانشگاه برای بهبود فرایندها و تأسیس یک مرکز مستقل برای جذب نوآوریهای دانشبنیان در زمینه هوشمندسازی خدمات لجستیک از جمله تمهیدات ایسیکو در راستای ارتقای توان مهندسی و مدیریتی است.

وی توسعه زیرساخت‏های صنعتی و نرم افزاری، نوسازی ناوگان، ایجاد کراسداک، استقرار سیستم جامع حمل و نقل، برقراری سیستم گردش پالت و حمل روپا، اصلاح ساختار مالی با رویکرد مدیریت هزینه، ایجاد مدیریت مهندسی لجستیک و تأسیس مرکز نوآوری را از مهمترین اقدامات شرکت ایسیکو برای خدمت‏رسانی هرچه بهتر در زنجیره تأمین ایران‏خودرو برشمرد.
مدیر عامل ایسیکو درباره مرکز نو آوری گفت: این مرکز از دی ماه سال گذشته با تمرکز بر روی همکاری با شرکت‏های دانش‏بنیان و هوشمندسازی صنعت لجستیک کار خود را آغاز کرده و در سه فاز شناسایی نیازها، برگزاری رویدادها و جذب افراد نخبه فعالیت می‏کند.
محمدی همچنین تلاش شرکت سمندریل برای تبدیل شدن به یک شرکت لجستیکی طرف سوم در حوزه حمل ریلی، حمل جاده‏ای، انبارداری و نیز تمهیدات شرکت سمند ترابر بین‏الملل برای نوسازی ۵۰ دستگاه ناوگان حمل جاده‏ای با همکاری شرکت ایران خودرو دیزل را در راستای استراتژی توانمندسازی هلدینگ ایسیکو ارزیابی کرد. مدیرعامل ایسیکو با یادآوری پیگیری حدود ۴۰ پروژه و مگا پروژه طی دو سال گذشته در این شرکت، به واگذاری مالکیت ظروف لجستیکی ایرانخودرو به ایسیکو اشاره کرد و از ارتقاء کیفیت خدمات در این حوزه بواسطه کدگذاری و تجمیع پالت‏ها، خبر داد.
وی گفت: سال گذشته گروه صنعتی ایران‏خودرو و شرکت ایسیکو با دانشگاه علم و صنعت تفاهم‏نامه‏ای امضاء کردند که بر اساس آن، نخبگان و اساتید این دانشگاه در زمینه لجستیک با ما همکاری می‏کنند. از دیگر نکات مورد اشاره محمدی سابقه ۱۰ساله رصد، سنجش و پایش رضایت مشتری در شرکت ایسیکو بود که در دو سال اخیر با جدیت بیشتر در دست انجام است.

هزینه‏های ایسیکو شفاف و رقابتی است
در این جلسه محمد روهینا عضو هیأت مدیره شرکت ایسیکو با بیان این که محاسبه هزینه‏های لجستیکی در شرکت ایسیکو دقیق و شفاف است، گفت: هزینه‏های این شرکت برای گروه صنعتی ایران‏خودرو پائین‏تر از هزینه‏های رقابتی است و این انتظار از ایسیکو وجود دارد که نوسانات درآمدزایی خود را رصد کرده و از آن‏ها در زمینه توسعه بازار استفاده کند.

دست برتر بازار لجستیک ایران
محمد ابراهیم آهویی، سرارزیاب جایزه ملی تعالی لجستیک و زنجیره تأمین با اشاره به اینکه صنعت خودرو در کل دنیا به عنوان صنعت مادر شناخته می‏شود، شرکت ایسیکو را یکی از شرکت‏های مهم زیر مجموعه گروه صنعتی ایران‏خودرو و جزو مهمترین فعالان صنعت لجستیک کشور قلمداد کرد که با پیگیری برنامه‏های مختلف در دست اقدام و شتاب بخشیدن به اجرای آن‏ها، قادر خواهد بود در تأمین نیازمندی‏های متنوع موجود در بازار لجستیکی کشور، دست برتر را داشته باشد.

تلاش مستمر برای بهبود خدمات
در پایان حسین محمدی با تأکید بر این نکته که تلاش برای ارتقاء کمیت و کیفیت خدمات جریانی دائمی در شرکت ایسیکو است یادآور شد ارزیابی‏هایی که توسط ارزیابان تعالی و اساتید دانشگاه انجام می‏شود، قطعاً در مسیر رشد و افزایش توانمندی‏های شرکت در تراز رقابت با سایر شرکت‏های قدرتمند لجستیکی به ما کمک خواهد کرد.

اسکرول به بالا