مراسم گرامیداشت روز ملی حمل و نقل و رانندگان با حضور مدیرعامل ایسیکو و جمعی از مدیران ارشد شرکت ایرانخودرو و ایسیکو برگزار شد.

به گزارش کارآوا، در این مراسم که روز چهارشنبه ۲۹ آذرماه در سالن همایش‌‌ باغ ملی گیاه‌‌شناسی برگزار شد، تعدادی از کارکنان و رانندگان منتخب حوزه حمل و نقل و لجستیک شرکت ایسیکو نیز حضور داشتند.

حسین محمدی، مدیرعامل ایسیکو در این مراسم گفت: این شرکت برای ارائه خدمات حمل و نقل و لجستیک به مشتریان، اعتماد، اطمینان و مقرون به صرفه‌ بودن را مدنظر قرار داده است.

وی تاکید کرد: ایسیکو برای رسیدن به این اهداف، هوشمندسازی لجستیک را در اولویت قرار داده و در این مسیر حرکت می‌کند.

محمدی با اشاره به این‌که در شرایط کنونی آنچه ایسیکو را از سایر رقبای هم‌تراز خود متمایز می‌کند، تجربه و تخصص این شرکت در حوزه حمل و نقل است، افزود: ایسیکو علاوه بر خدمت‌رسانی به گروه صنعتی ایران‌خودرو به عنوان بزرگترین شرکت خودروسازی کشور، ارائه خدمات و همکاری با دیگر شرکت‌های صنعتی را نیز آغاز کرده و در این راه به موفقیت‌های خوبی دست یافته است.

مدیرعامل ایسیکو افزود: این رویکرد نشان می‌دهد ایسیکو به عنوان شرکت پیشرو در ارائه خدمات لجستیکی در بین فعالان حوزه صنعت، صاحب جایگاه ویژه‌ای است.

وی با یادآوری این‌که از سال گذشته ایسیکو استفاده از ظرفیت‌های دانش‌بنیان را در دستور کار خود قرار داده، افزود: از آن‌جایی که این شرکت ارتقاء خدمات لجستیکی در سطح ۳PL را هدف‌گذاری کرده در چند سال اخیر، برنامه‌های راهبردی و اساسی برای ایجاد بسترهای مناسب در این حوزه را طراحی و عملیاتی کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به ثبت اطلاعات ردیابی خدمات حمل و نقل و استفاده از الگوریتم‌‌های ریاضی برای ارتقاء درصد پرسازی به صورت هوشمند اشاره کرد.

محمدی با تاکید بر این‌که نیروی انسانی فعال در حوزه حمل و نقل این شرکت توانمند و کارآمد است، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و گسترش ناوگان حمل بدنه و قطعه، توقف خطوط تولید مرتبط به ایسیکو بشدت کاهش یافته و در بیشتر اوقات به صفر رسیده است که این امر مرهون تلاش تمامی همکارانم در بخش‌های مختلف ایسیکو و رانندگان متعهدی است که با ما همکاری می‌کنند.

مدیرعامل ایسیکو با اشاره به ارائه خدمات ایاب و ذهاب به کارکنان شرکت ایران‌خودرو گفت: با نوسازی و بهینه‌سازی ناوگان ایاب و ذهاب، سطح این خدمات را ارتقاء داده‌ایم که رضایتمندی پرسنل ایران‌خودرو را در پی داشته و در همین‌جا لازم است از تمامی همکاران و رانندگانی که در حوزه ایاب و ذهاب فعالیت می‌کنند، تشکر ‌کنم.

 رونمایی از کتاب مبانی و اهداف لجستیک           

رونمایی از کتاب «مبانی و اهداف لجستیک» که به همت چند نفر از کارکنان شرکت ایسیکو ترجمه شده، یکی دیگر از بخش‌های این مراسم بود.

معاون اقتصادی و توسعه منابع انسانی ایسیکو طی سخنانی درباره  انتشار این کتاب گفت: آموزش یکی از ارکان مهم توسعه جوامع، سازمان‌ها و شرکت‌هاست به همین دلیل در سال‌های اخیر در حوزه آموزش و توسعه منابع انسانی ایسیکو اتفاقات خوبی رقم خورده است.

سعید رجبی توارات افزود: ترجمه کتاب مبانی و اهداف لجستیک که تجربه شرکت‌های موفق بین‌المللی در عرصه لجستیک را روایت می‌کند، نشان‌دهنده دانش بالای کارکنان شرکت ایسیکو و اشتیاق آنان برای بالا بردن آگاهی دیگر همکاران است.

وی با اشاره به این‌که گردآوری و ترجمه کتاب مبانی و اهداف لجستیک حاصل تلاش شش نفر از کارکنان شرکت ایسیکو است، گفت: این کتاب شامل مفاهیم بنیادین لجستیک در سال ۲۰۲۳ است.

رجبی توارات با اشاره به اینکه کتاب مبانی و اهداف لجستیک اولین کتاب تخصصی ایسیکو در حوزه لجستیک است، یادآوری کرد: قصد داریم این حرکت را ادامه دهیم و از توانایی و حضور دیگر همکاران در زمینه‌های تألیف، ترجمه و گردآوری مقاله و کتاب استقبال می‌کنیم.  

گفتنی است، در پایان این مراسم از ۵۳ نفر از کارکنان نمونه و رانندگان برتر حوزه حمل و نقل، لجستیک و ایاب و ذهاب با اهدای لوح تقدیر و هدیه قدردانی شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا